


| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542390000 |
| Load Regulation | 0.5 % |
| Line Regulation | 0.05 %/V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
| Output Current | 150 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Dropout Voltage | 1.05 V |
Stock: 1622
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17952
Ext.Price$0.17952
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17952 | $0.17952 |
| 10 | $0.15841 | $1.58410 |
| 50 | $0.13978 | $6.98900 |
| 100 | $0.11977 | $11.97700 |
| 500 | $0.10263 | $51.31500 |
| 1000 | $0.09761 | $97.61000 |
| 3000 | $0.09284 | $278.52000 |
| 5000 | $0.08830 | $441.50000 |
